Η τυροκομική επιχείρηση «ΑΦΟΙ ΧΑΤΖΗΖΗΣΗ ΟΕ», από το 1974 λειτουργεί στη Δεσκάτη Γρεβενών με κύριο αντικείμενο την επεξεργασία αιγοπρόβειου γάλακτος και την παραγωγή τυροκομικών προϊόντων.
Η εμπειρία, η γνώση, η φροντίδα και η αγάπη για αυτό που κάνουμε σφραγίζει την ποιότητα των προϊόντων που παράγουμε.
Στόχος μας είναι η παραγωγή αγνών και νόστιμων προϊόντων όπως, γιαούρτι, φέτα, κατσικίσιο τυρί, γραβιέρα, κασέρι, ανεβατό, μπάτζος και η διατήρηση της υψηλής μας ποιότητας στο πέρασμα του χρόνου.